021-66102040
سبد خرید 0
« بازگشت به لیست مقالات | دوشنبه 30 مرداد 1402 در ساعت 12 : 15 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کفش‌ های ایمنی رادین ایمن دارای تنوع زیادی از نظر زیره و سایر اجزا هستند و هر یک برای کاربرد مختلفی طراحی شده اند. به همین دلیل در این کفش ها از متریال مخلتفی استفاده می شود تا بتوان کفش هایی با کارایی مناسب برای مشاغل مختلف را به تولید رساند. بنابراین افراد با توجه به نوع فعالیت خود می توانند خرید کفش ایمنی را در نوع مناسب انجام دهند. زیره کفش ایمنی مناسب برای انواع کار در کفش کار در  نظر گرفته می شود که در ادامه به معرفی انواع زیره کفش ایمنی می پردازیم.

                

انواع زیره کفش ایمنی

کفش کار وظیفه ی حفاظت از پا ها را دارد بدین ترتیب کفش های کار باید ویژگی های مورد نیاز برای فراهم نمودن شرایط مناسب کار در محیط های کاری را داشته باشند. در ادامه انواع زیره کفش ایمنی مناسب برای انواع کار را معرفی می کنیم.

  • زیره کفش لاستیکی

در تولید کفش ها از لاستیک مصنوعی و لاستیک طبیعی استفاده می شود و تولید کنندگان در صنعت تولید انواع زیره کفش ایمنی از لاستیک استفاده زیادی می کنند. لاستیک بسیار با دوام است و در هر آب و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد. لاستیک طول عمر بالایی دارد و به همین دلیل در زیره ی بسیاری از کفش های ایمنی از لاستیک ها استفاده می شود. زیره های لاستیکی ، زیره هایی ضد نفوذ هستند و در شرایط آب و هوای بارانی نیز مناسب می باشند که برای زیره ی چکمه های کار برای افرادی که در محیط های خیس به فعالیت می پردازند مناسب است. تنها ایراد این زیره ها این است که پس از استفاده ی مکرر ممکن است دچار ترک شوند.

  • زیره EVA

یکی از انواع زیره کفش ایمنی، زیره‌ های اتیلن وینیل استات (EVA) است که این نوع زیره خاصیت ضربه گیری دارد. به همین دلیل از این نوع زیره کفش ایمنی برای انواع کفش های ایمنی استفاده می شود. این زیره ها انعطاف بالا و وزن سبک از دارند. انعطاف ‌پذیری ، جابجایی آسان، رنگ ‌های متنوع، استفاده برای روزمره از ویژگی های این زیره ها است.

  • زیره کفش پلی اورتان (PU)

زیره کفش پلی اورتان PU از انواع زیره کفش کار است که ضد الکتریسیته ساکن می باشد و این نوع زیره ها کمترین لغزش را دارند و می توانند در کفش های کار زیادی استفاده شوند. این نوع زیره سبک است و شرایطی را برای کار کردن طولانی فراهم می کند. این زیره در تابستان موجب خنک کنندگی پا ها شده و در زمستان پا ها را گرم نگه می دارد بنابراین در تمامی فصول می توان از آن استفاده کرد. برای کفش کارگران معدن و تولید، این نوع زیره بسیار عالی می باشد.

  • زیره کفش پلاستیکی PVC

PVC، پلی وینیل کلراید یک پلیمر پلاستیکی می باشد که از آن برای تولید کفش های ایمنی استفاده می شود. از این ماده برای زیره ی کفش کار استفاده می شود. این نوع زیره برای کفش هایی که برای محیط های مرطوب استفاده می شوند ، گزینه ی مناسبی می باشد. این نوع زیره به صورت تزریق مستقیم به تولید می رسد و در مقابل خمش و سایش بسیار مقاوم می باشد.

  • زیره کفش حرارتی

این نوع زیره دارای مواد مصنوعی نگهدارنده گرما و روکش پارچه‌ ای عایق می باشد به همین دلیل برای تولید انواع کفش کار از آن استفاده می شود. این نوع زیره با یکبار شارژ شدن می تواند تا 8 ساعت ، حرارت را حفظ کند. در زمستان ها این نوع زیره می تواند در گرم نگه داشتن پا ها کمک کند. همچنین وجود پلی یورتان در این زیره ها موجب راحتی و ضربه گیر بودن این زیره ها شده است.

  • زیره کفش TPU

TPU   یکی از انواع زیره کفش کار است که آن را کفی کفش جهانی می شناسند. استفاده از پلی اورتاندر زیره کفش کار موجب مقاوم بودن زیره در برابر سایش و انعطاف ‌پذیری آن می شود.

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
10 / 10
از 1 کاربر
نمایش همه
علاقه مندی ها ()